N 39 + TE e азотен тор, обогатен с магнезий (Mg), желязо (Fe) и молибден (Mo), за допълнително листно подхранване. Едно от предимствата на течните торове е възможността те да бъдат прилагани не само във високи дози, като част от първото торене, но и в по-ниски дози при последващи допълнителни подхранвания. Азотните торове на пазара съдържат азот в три форми – амиден (NH2), амониев (NH4) и нитратен (NО3). Растенията усвояват нитратния азот. Амониевият азот се усвоява само след неговата нитрификация и превръщането му в нитратен азот.
Магнезият е основен компонент на хлорофила и не може да бъде заменен от друг елемент по време на фотосинтезата. Той активира действието на повече от сто ензима, повишава активността на фитохормоните, участва в процесите на окисление и разграждане, подпомага въглехидратния метаболизъм, ускорява зреенето и повишава количеството на сухото вещество в семената.
Желязото е един от най-важните микроелементи, тъй като от него пряко зависи усвояването на много други елементи. Ако желязото липсва или е недостатъчно, растението изпитва затруднения да усвои необходимите му хранителни елементи, дори когато те са налични в почвата в достатъчно количество.
Желязото активира респирацията, влияе на процесите по формиране на хлорофил и на биосинтеза на ауксини. Молибденът е особено важен микроелемент, тъй като участва в процесите на фиксиране на азота. Той стимулира синтеза на хлорофил, подобрява фотосинтезата и увеличава съдържанието на нишесте. Ускорява азотното разграждане и синтеза на протеини и повишава тяхното съдържание. Молибденът оказва положително влияние върху растежа на зърнено-житните култури. Той е важен микроелемент за множество растения. Този елемент липсва най-често в кисели и леки почви. Ниските температури и прекомерната употреба на азотни торове също могат да доведат до дефицит на молибден.